اشتباهات رایج در تمرین بدنسازی بانوان

تقریبا هدف اکثر بانوان از رفتن به باشگاه بدنسازی کاهش وزن و رسیدن به اندام دلخواهشان است و عموما بر این باورند که خیلی سریع می توانند به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند اما در این راه چند باور غلط وجود دارد که اکثرا گرفتار آن هستیم. که بعضی از این باورها را در این مقاله برای شما لیست کرده ایم.

اشتباهات رایج در تمرین بدنسازی بانوان


استفاده از وزنه‌های سبک
برای پیشرفت در بدنسازی نباید از یک برنامه تکراری و سبک استفاده کنید بلکه باید به صورت پلکانی هر بار تمرین خود را سنگین تر از قبل کنید. این راه بدانید که شما نیز مانند مردان باید از وزنه استفاده کنید تا با چالش ایجاد کردن برای بدنتان به فرم دلخواه بدنی خود برسید.

تمرکز روی تمرینات هوازی
خانم ها تمایل بیشتری به تمرینات هوازی و چربی سوزی دارن تمرینات هوازی بسیار خوب هستند آنها باعث افزایش سرعت متابولیسم، کالری سوزی و بهبود سیستم قلبی عروقی و سیستم گردش خون میشوند اما تمرینات هوازی در حد گرم کردن بدن برای شروع کار با وزنه پیشنهاد می شود.
باید بدانید این تمرینات در کنار تمرین با وزنه هست که نتیجه بخش خواهد بود .

زنان فقط سالاد بخورند
بافت و حجم عضلانی زنان کمتر از مردان است و به همین دلیل و دلایل دیگر زنان نسبت به مردان به میزان کالری دریافتی کمتری نیازدارند اما این سبب نمی شود که از انواع مختلف غذا و ویتامین ها و پروتئین و کربوهیدرات ها استفاده نکنند زیرا آن ها نیز به همان  میزان در تمرینات انرژی از دست می دهند و نیازمند دریافت کالری برای بازسازی عضلات خود هستند.

اشتباهات رایج در تمرین بدنسازی بانوان

بعد از تمرین غذا نخوریم
یکی دیگر از اشتباهات رایج این است که تغذیه بعد از ورزش باعث چاق شدن می شود.
این عقیده کاملا غلط است زیرا عضلات و ماهیچه ها بلافاصله پس از ورزش برای ترمیم و بازسازی خود و همچنین به دست آوردن انرژی دوباره برای تمرین نیاز به پروتئین و کربوهیدرات ها دارند.


اگر وزنه سنگین بزنم اندامم مردانه می شه
این هم یکی دیگر از باورهای غلط هست، در حالت کلی سیستم بدنی خانم ها کاملا متفاوت از آقایون هست و تستوسترون در بدن مردان در حدود 7 یا 8 برابر زنان هست و هیچ وقت ماهیچه ها و عضلات یه زن نمی تونه به مانند یه مرد حجیم بشه.
 اگرچه حرکات تک مفصلی دارای جایگاه خود هستند اما حرکات چند مفصلی نیز بسیار مهم میباشند. پرس سینه، پرس سرشانه، زیربغل هالتر خم، اسکات و حتی ددلیفت همگی‌ دارای مزایای بسیار زیادی در برنامه تمرینی بانوان میباشند. حرکات چند مفصلی همچنین باعث صرفه جویی در وقت می شوند و شما را زودتر به نتیجه دلخواه می رسانند.


انجام درازو نشست های زیاد
انجام دراز و نشست فقط روی عضلات شکمی شما تاثیر دارد و برای لاغری کل بدن باید روی سایر نقاط دیگر نیز به میزان مساوی کار شود.


1784
0 1
نظرات

نظر شما درباره این مطلب