حرکت پرش اسکات

1186
9 14

 سکوات حرکتی است چند مفصلی که عضلات چهار سر ران را هدف گرفته اما به خاطر ماهیتی که دارد، عضلات پشت ، عضلات سرینی (باسن) ، عضلات شکم و عضلات همسترینگ (پشت پا) را هم درگیر می کند. این حرکت به طرز باور نکردنی باعث تولید هورمون تستسترون شده و رشد قابل توجه عضلات در سر تا سر بدن را بدنبال خواهد داشت.با توجه به اینکه حرکت اسکوات یکی از حرکات بنیادی برای تقویت عضلات پا است؛ آگاهی از نحوه اجرای صحیح حرکت اسکوات بسیار ضروری می باشد.

حرکت اسکات پرش بر روی عضلات پایین تنه کار و میانه تنه کار می‌کند. با انجام مرتب این حرکت می‌توان پاها، همسترینگ و عضلات چهار سر را پرورش داد.

جک هار پر یکی از موثرترین ورزش برای quads و باسن است . این حرکت باعث افزایش قدرت بدن می‌شود و هسته شما را محکم‌تر می‌کند و تحمل کلی را افزایش می‌دهد . آن هم چنین ضربان قلب شما را بالا می‌برد که به سوزاندن کالری‌های اضافی و بهبود سلامت قلبی و عروقی کمک می‌کند .

دستورالعمل

در یک موقعیت کوتاه و کوتاه با بازوها بر روی باسن شروع کنید . پاهایتان را از فاصله شانه به هم جدا نگه دارید . حفظ ستون فقرات خنثی

در حالی که در حالت چمباتمه زدن , پاهای خود را به دو طرف پرتاب می‌کنید . بر روی فشار دادن glutes به هنگام پرش تمرکز کنید . زانوهایتان را باید کمی خم کنید .

به سرعت به موقعیت شروع بازگشت و تکرار کنید .
 

نظرات

نظر شما درباره این مطلب